Тернопільська обласна державна адміністрація
46021, м.Тернопіль, вул.М.Грушевського, 8
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/vu1.jpg

 

Опитування

 
На головну / Тернопільщина / Житлово-комунальне господарство

Теплопостачання


Централізоване теплопостачання населених пунктів області забезпечують 2 комунальних підприємства(КП ТМ ТОР „Тернопільтеплокомуненерго”, КП ТМ ТМР „Тернопільміськтеплокомуненерго”) та 15 приватних підприємств.

Послуга з централізованого теплопостачання надається житловим будинкам, гуртожиткам, бюджетним установам та іншим споживачам.

На балансі КП ТМ ТОР „Тернопільтеплокомуненерго” знаходиться 33 котельні загальною тепловою потужністю котелень 128,3Гкал/год, а також близько 21,3 кілометри магістральних та розподільчих теплових мереж (у двохтрубному обчисленні). У 20 котельнях встановлено котли, які працюють на альтернативних видах палива.

На балансі КП ТМ ТМР „Тернопільміськтеплокомуненерго” знаходиться 40 котелень, загальна теплова потужність яких становить 615,9  Гкал/год, а також 151,1 кілометри магістральних та розподільчих теплових мереж (у двохтрубному обчисленні).

В області замінено 31,3 км труб з пінополіуретановим покриттям (18,2 % від загальної протяжності теплових мереж): КП ТМ ТМР „Тернопільміськтеплокомуненерго” замінено 11,5 км (7,6 %),  КП ТМ ТОР „Тернопільтеплокомуненерго” замінено 19,8 км (93 %).

Протягом останніх років спостерігається тенденція до скорочення споживання природного газу. Для порівняння: у 2013 році споживання газу теплопостачальними підприємствами області становило 84,9 млн куб. метрів; у 2014 році – 70,4 млн куб. метрів; у 2015 році – 66,2 млн куб. метрів; за 11 місяців 2016 року – 57,4 млн куб. метрів.

Скорочення споживання газу значною мірою пов’язане із переведенням котелень на альтернативні види палива.

Протягом 2016 року на котельнях КП ТМ ТОР Тернопільтеплокомуненерго у м. Бережани, м. Кременець, м. Чортків та смт В. Бірки додатково введені в експлуатацію 6 котлів, що працюють на альтернативному виді палива загальною потужністю  4,69 Гкал/год (5,45 МВт).

Завдяки встановленню котлів, що працюють на альтернативних видах палива протягом 2015-2016 років вдалось зекономити 1,1 млн м? природного газу.

Для зменшення втрат теплової енергії підприємствами комунальної теплоенергетики області протягом 2016 року вжито наступні заходи: здійснено режимну наладку 36 котлів на суму 121,0 тис. гривень; здійснено чистку і промивку 19 поверхонь нагріву  трубчастих та пластинчастих підігрівачів води на суму 10,0 тис. гривень;  проведено заміну 617,3 метрів погонних теплових мереж трубами в пінополіуретановій ізоляції в двотрубному вимірі на суму 1,35 млн гривень. Економія енергетичних ресурсів від вищевказаних заходів складає 360,0 тонн умовного палива.

Заборгованість підприємств комунальної теплоенергетики області за спожитий природний газ (з врахуванням боргів минулих років) станом на 01.01.2017 року становить 207,9 млн гривень:

-              КП ТМ ТМР „Тернопільміськтеплокомуненерго” – 193,3 млн гривень;

-              КП ТМ ТОР „Тернопільтеплокомуненерго” –   14,6 млн гривень.

У порівнянні із 01.01.2016 року вищезазначена заборгованість збільшилась на 138,5 млн гривень (199,6 %).

Рівень  оплати   за   зазначений   період   складає  64,6 %   (КП   ТМ   ТМР „Тернопільміськтеплокомуненерго”  –  64,9 %;  КП  ТМ  ТОР  „Тернопільтепло-комуненерго” – 62,0 %, за даними НАК „Нафтогаз України – 58,0 %).

Заборгованість споживачів за спожиту теплову енергію перед підприємствами комунальної теплоенергетики області станом на 01.01.2017 року складає 146,8 млн гривень, в тому числі: населення - 97,0  млн гривень; пільги і субсидії - 38,1 млн гривень; інші споживачі - 8,5 млн гривень; бюджетні установи усіх рівнів - 3,0 млн гривень; госпрозрахункові та релігійні організації - 0,2 млн гривень.

З метою вдосконалення системи теплопостачання та використання теплової енергії споживачами, а також зменшення непродуктивних втрат енергоносіїв і теплової енергії, по області здійснюється встановлення побудинкових приладів обліку теплової енергії.

По області побудинковими приладами обліку оснащено 81 житловий будинок (9,9 %), 376 бюджетних установ (70,4 %), 120 інших споживачів(27,9 %).

За інформацією КП ТМ ТМР „Тернопільміськтеплокомуненерго” у 2017-2018 роках заплановано 100 % встановлення засобів обліку в рамках програми модернізації системи централізованого теплопостачання м. Тернопіль за кошти  ЄБРР, проекту DemoUkrainaDH (НЕФКО) та за кошти інвестиційної програми підприємства.

Частина лічильників буде встановлюватись в складі ІТП, найбільш ефективними з яких є ті, що здійснюють погодне регулювання подачі тепла у систему теплопостачання будинку.При облаштуванні вищевказаних ІТП економія на опаленні складе від 15% до 50%.

Протягом 2016 року Тернопільською обласною державною адміністрацією, як органом ліцензування, видано ліцензіюна провадження господарської діяльності  з постачання теплової енергії товариству з обмеженою відповідальністю „Енертрейд.

Відповідно до статті 16-1 Закону України „Про теплопостачання та пункту 26 Переліку органів ліцензування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.08.2015 № 609 обласна державна адміністрація уповноважена для здійснення ліцензування господарської діяльності з виробництва теплової енергії на установках з використанням нетрадиційних або поновлюваних джерел енергії.
Інформаційні послуги

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/derjava_.png

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/peresel.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/subs.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dpoato_2.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/image002.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dopomog.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/zk-002_1.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dv-001_1.png

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/invest1.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dfrr.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/ofis_reform.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/ratings_rajony-misto-3.png

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/igo.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/pidrbizn052015.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/17082016.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/zenergo.jpg

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/linija5.gif

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/kupuy_ternopilske.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/knyg.jpg

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/la_strada_d.jpg