СЛАВА ВАМ, ГЕРОЇ УКРАЇНИ!

14 жовтня 2016 року назавжди буде вписане в історію літопису с.Дзвиняч, як день шани Героїв, у жертовності яких народилася нація нескорених нащадків козаків, пройнятих духом свободи, любові до Батьківщини, справедливості та безмежної віри в достойне європейське майбутнє. Лише з Божої волі погода того дня була сприятливою, хоч перед цим кілька днів йшли дощі. На величне християнське свято Покрову Пресвятої Богородиці після Богослужіння в церкві зібралися мої односельці біля пам’ятника Героїв небесної сотні, на спорудження і встановлення  якого кошти виділила сільська рада. 

Розділити пам’ятну подію у наше село завітали гості з району: голова райдержадміністрації Б.І.Шипітка, завідувач відділу культури, національностей та релігій РДА О.М.Безушко, керівник ГО «Самооборона Заліщицького району П.М.Лесюк, заступник голови райорганізації учасників АТО «Дністровський вал» А.В.Джумага, волонтери і патріоти-захисники Заліщанщини, які гідно виконали свій громадянський обов’язок, обороняючи східний кордон України в Луганській і Донецькій областях.

Чин благословення та освячення свяченою водою здійснив настоятель храму Успіння Пресвятої Богородиці,  отець Андрій Вирозуб. Закликами міцної віри українського народу в Господа і Діву Марію був пройнятий виступсвященика: «Колись козаки під покровом Богородиці йшли не відвойовувати, а захищати. Так і сьогодні наші герої відстоюють свою незалежність в окопах на сході України. У стінах нашої святої церкви ми знаємо приклади  мучеників-святих отців, які поклали життя за віру в ім’я Христа. Небесна сотня віддала своє життя за Батьківщину». Окремо звернувся о.Андрій до присутніх учасників АТО: «Ми низько кланяємося Вам за подвиг, за героїзм. Ви - наша гордість. Честь і хвала вам, герої!». За упокій душ, убієнних Героїв небесної сотні, які поклали на вівтар України своє життя, відправив священнослужитель панахиду, поминальну молитву мовили учасники дійства.

Опісля, сільський голова Й.К.Бачинський запросив громаду і гостей до Народного дому на урочистості з нагоди свята Покрови Пресвятої Богородиці, Дня захисника України, 74 річниці створення УПА, Дня українського козацтва. До присутніх звернувся голова райдержадміністрації Б.І.Шипітка: «Тисячоліттями  ми боремося за незалежність і державу. Ще з часів  Козаччини український народ стояв на захисті своєї землі, домівки, сім’ї…» Роздумуючи про події сучасності,  очільник району занурився у спогади, адже сам був активним учасником Революції Гідності. У його пам’яті зринули жахливі картини розгону молоді на Євромайдані: «Тоді чаша народного терпіння була переповнена і вітання «Слава Україні!» об’єднало  українців заходу і сходу, півночі і півдня, - розповідав Борис Іванович. - Ми з палицями і в будівельних касках ішли в рукопашні бої, відстоюючи справедливість. Тоді, на Майдані, було зломлено нашого внутрішнього ворога, який слугував перед загарбником - Московією, який зазіхнув на нашу незалежність на сході.  Участь у подіях 2013-2014 року взяло зареєстрованих більше 2600 людей з нашого району». Особливо приємно було чути слова вдячності від голови райдержадміністрації нашому односельцю, майданівцю, учасникові АТО Ігореві Народовому: «Пробув він на Майдані майже 40 днів. - зауважував Б.І.Шипітка, - Були люті морози і через недугу Ігор мав повернутися додому, я попросив його залишитися і він не відмовив». У той момент мене і, мабуть, кожного жителя мого села в залі переповнювало почуття гордості за наших дзвиняцьких патріотів, які виборювали кращу долю для нас під час Революції Гідності і сьогодні захищають наш спокій, не пропускаючи ворога, на сході України. А Борис Іванович продовжував: «З міцно вірою в Бога, об’єднавшись, нас ніхто не здолає. І не треба сподіватися на американців чи європейців, починати потрібно зі свого села, району, області, щоб весь світ знав, що українці -  мужня нація, а Україна – сильна держава».

Слово для привітання мовив і голова ГО «Самооборона Заліщицького району» П.М.Лесюк, який неодноразово їздив у зону АТО, везучи з волонтерами Наддністрянщини допомогу бійцям-патріотам від жителів Заліщанщини. У своєму виступі Павло Лесюк зокрема зазначив, що «хлопці і дівчата, які стояли на Євромайдані ішли, щоб відстояти правду, а зустріли там смерть. Цей пам’ятник, який ви спорудили – це данина їхньому подвигу».  

У ході заходу заступник голови райорганізації учасників АТО «Дністровський вал» А.В.Джумага вручив пам’ятну медаль Ігорю Народовому. Таку ж нагороду під час урочистостей у районному будинку народної творчості отримав Роман Молдавець. Воїну АТО Мирону Курляку передасть нагороду сільський голова.

Хвилиною мовчання вшанували присутні пам’ять бійців-патріотів, серед яких солдати Збройних сил України, воїни Національної гвардії, прикордонники та добровольці, які загинули за волю України, усі, хто став жертвами терористів на сході нашої держави.

На завершення заходу сільський голова Й.К.Бачинський підкреслив: «Усвідомлюючи своє високе призначення - оберігати життя свого народу, наші односельці не стоять осторонь, а на сході боронили і зараз захищають Україну. Це І.П.Народовий, М.В.Курляк, Р.Я.Молдавець, а сьогодні в зоні АТО перебувають В.І.Федорчук, С.М.Чижик. Усім захисникам від виконкому сільради буде надана матеріальна допомога». Слова вдячності адресував сільський голова громаді Дзвиняча. Адже кожна родина внесла свою частку допомоги українській армії, збираючи гуманітарну допомогу і таким чином підтримуючи воїнів на сході, і це теж, хоч і маленький, але впевнений наш крок на шляху до перемоги. Подякував Йосип Казимирович і аматорам сцени: завідувачу народним домом, учаснику АТО Романові Молдавцю, музичному керівникові Ігорю Вістовському, бібліотекареві Тетяні Рузмановій за підготовку концертної програми. Сценарій свята повів присутніх до витоків християнського свята Покрови Пресвятої Богородиці, нанизавши на цей символ віри і всенародної любові невгамовний дух українського козацтва, незламну волю Української повстанської армії, нескорену душу ангелів небесної сотні. Вірші розповіли Оксана Костинюк, Богданна Навізівська, Любов Данилюк, Іванна Костинюк, Богданна Пастеркевич, Марійка Никорук, Олена Вістовська, Ірина Сохацька. Особливо зворушливо звучали поетичні рядки «Розмова з Шевченком» з уст музичного керівника Ігоря Вістовського, а пісня «Я не хочу гратися у війну» у виконанні його дочки Оленки проникла у найпотаємніші куточки сердець учасників урочистості, викликаючи сльози. Вокальні композиції дарували гостям також Наталія Молдавець і Богданна Пастеркевич. Особливо врочисто і патріотично звучало того дня: «Слава Україні!», «Героям слава!», які сьогодні засвідчують справжній подвиг героїзму української нації. Для відвідувачів діяла книжкова виставка «Герої не вмирають». Звукове забезпечення дійства здійснив працівник Заліщицького районного будинку народної творчості Роман Бодьо.

Виходячи з клубу, учасників заходу вітали сонячні промені, які прорвали завісу похмурого неба, засвідчуючи Божу силу і Його благословення цього знаменного для с.Дзвиняч дня, і мовби промовляли до кожного: «Українцю, пам’ятай! Сьогодні особливий день для тих: хто з молитвою на устах, під покровом матері Божої у боротьбі за правду і свободу віддав своє життя задля нашого майбутнього – Героїв небесної сотні; хто захищає незалежність і суверенність своєї  держави на сході України у боротьбі із загарбником – воїнів АТО; хто з мужність їде в найгарячіші точки, щоб доставити воїнам провіант  - волонтери; хто під свист куль зі скальпелем в руках рятує життя бійцеві - медики... Тож, вічна пам’ять і слава вам, Герої України!».